• 0
  • 1

Avenus Of Light kolekcja Swarovski

„Kolekcja ta wyraża nieumiarkowanie miasta, jego nieokiełznanego ducha i niespożytą energię. Pojawiają się w niej piktogramy pojazdów i robotów, pikselacja gier wideo, symbole z map drogowych oraz złote kostki i żetony kasynowe. Wszystko to skondensowane w strukturze biżuterii i połysku lustrzanej skóry”,” wyjaśnia dyrektor artystyczny firmy Nathalie Colin-Roblique. „Jest ona kalejdoskopem wszystkich uczuć towarzyszących odkrywaniu miasta i kolażem nakładających się na siebie obrazów.”

Najnowszą kolekcję Swarovskiego charakteryzuje styl graficzny, stworzony za pomocą czystych, ostrych i dynamicznych linii. Naszyjnik i bransoletka „Evening”, przywodzące na myśl szklane budynki tak zaprojektowane, że widać tylko ich stalową konstrukcję, prezentują jasne błyski szlifowanych, asymetrycznych kryształów – subtelnych luster w kolorze Aurora Borealis. Efekt ten jest najbardziej widoczny w zdobionej wykonanym techniką pavé kaboszonem, pleksiglasowej bransolecie „Especially”, oraz podkreślony w skórzanej torbie „Effy” o wyglądzie srebrzystego lustra.

Czerpiące inspirację ze świata gier wideo, piksele kryształów pełnych i wykonanych techniką pavé pojawiają się w kolczykach naszyjnikach „Exchange”. ,,W pierścionku „Exchange”, ten efekt oddaje wygląd zderzaków samochodu, które otaczają kryształ”, zwraca uwagę Nathalie Colin-Roblique.

Perła uwięziona w pierścieniowej kuli zdobionej kryształami techniką pavé. Para kolczyków i wisior linii „Eclipse”. W podobny sposób, pierścionki i wisiorki „Evanescent” zamykają w sobie duży, przezroczysty, szlifowany kryształ, kontynuując jedną z ulubionych tradycji we wzornictwie biżuterii . „Dodałam elementy przywodzące na myśl styl lat 60. i 70., takie jak obręcze, kule i koła, jednocześnie wykorzystując niezwykle symboliczną i niepohamowaną naturę dużych kryształów i kasyna”.

Zainspirowana kasynem, pełna życia linia „Ex Aequo” jest wyjątkowo obrazowa. Karty do gry wykonane z metalu i wysadzane kryształami techniką pavé naśladują prawdziwe karty oraz ich zagięcia i niesforne niedoskonałości, przybierając formę bransolet. Zdobiony kryształkami techniką pavé symbol dolara pojawia się na monetach zwisających ze srebrzysto-metalowych bransolet i naszyjników, podczas gdy kostki do gry i błyszczące gwiazdy zdobią kolczyki, długie naszyjniki oraz złote bransoletki przywodzące na myśl torebkę „Power”.

Inspirowana elektryczną i elektryzującą atmosferą miasta linia „Energy” przedstawia wykonane techniką pave kryształowe wisiorki w kształcie wtyczek, żarówek, słuchawek i iPodów. „Erika”, „Elvis” i „Teddy” – stylizowane na roboty trzy figurki, których kryształowe ciałka wykonane są techniką pavé.
Czerpiąca inspirację z nigdy nie odpoczywających, pędzących miast kolekcja firmy Swarovski nie zna umiaru, imponuje wielkością i niezwykłą symboliką. Łączy w sobie energię, ruch design, wyrażając w ten sposób motyw przewodni najnowocześniejszych trendów w modzie.